Hlavní navigace

Názor k článku Seznam.cz se vypravil tam, kam se Google neodvážil od kvakoš - Pln zvědavosti jsem navštívil www.seznam.sk abych si vyzkoušel...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 15. 11. 2013 11:28

  kvakoš (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Pln zvědavosti jsem navštívil www.seznam.sk abych si vyzkoušel dlaždicové uspořádání webů ve vyhledávání. Minulý rok mě něco podobného udělal Firefox Mozilla, a tak trochu i google, který nahradil přehlednou lištu se svými službami boxem kde se služby zobrazují velkými ikonami ve třech sloupcích.

  Vždy platilo, že pokud si má uživatel vybrat z nabízených položek, nejlépe je zobrazit je ve sloupci pod sebou, o něco hůře v řádku vedle sebe. Moje reakce na Firefox i na Google byla záporná - hůře se mě v nabídce orientovalo. Totéž se stalo u dlaždicového seznamu - graficky to na pohled vypadá hezky, ale jenom do té chvíle, kdy opravdu potřebujete něco najít. Potom začnete nadávat a klít, protože je to strašně strašně nepřehledné.

  To že se v dlaždicích velmi špatně něco hledá museli na seznamu vědět dopředu, asi tím sledují něco jiného než kvalitní vyhledávání. Zřejmě mají marketingové studie, že Ti kdož fulltext seznamu používají si nechtějí něco vyhledat, ale jen tak bezcílně brouzdají. Podle mých zkušeností to tak není, uživatelé fulltextu seznamu nejsou zkušení uživatelé počítače, ale hledají tam leccos. Já jsem třeba minulý týden hledal firmy pro rekonstrukci bytu a repasování oken a mnohem lépe se mě hledalo na seznamu - jak fulltext, tak firmy.cz než na google. Takže seznam používám i když jsem spíše pokročilý uživatel a častěji hledám googlem. Tento redesign by mě od seznamu asi definitivně odradil.

  Na seznam jsem hrdý, protože to je česká firma která se dokázala prosadit tam kde mnozí jiní skončili. Bude mě mrzet, když skončí kvůli takovýmto nepromyšleným změnám.