Hlavní navigace

Názor k článku Seznam rozšiřuje Mapy.cz na celý svět, cizina bude i k offline stažení od mkyral - OSM jsou podrobnější, ale ne všude. Někde jsou...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 14. 4. 2015 16:06

  mkyral (neregistrovaný) ---.tesco-europe.com

  OSM jsou podrobnější, ale ne všude. Někde jsou bílá místa, případně úplně chybí budovy, natož body zájmu. Hodně záleží na tom, jestli jsou dostupné digitalizované katastrální mapy, kvalitní satelitní mapy a zda v daném místě žije nějaký aktivní mapper.

  V ČR se momentálně dokončuje ruční import polí z LPIS, Pak se zase bude pokračovat v mapování měst, městeček a vesniček. Přidat se může kdokoli, kdo má zájem.

  Hlavní výhoda OSM je v tom, že když narazím na chybu, můžu ji sám opravit a nemusím se někde doprošovat. Taky si můžu vzít data a vygenerovat si mapu přesně podle svých potřeb.

  Hlavní výhoda seznamáckých map je, že vše je na jednom místě - automapa, turistická mapa, letecké snímky, body zájmu... Tohle OSM nemá. Má jen více či méně specializované servery rozesety různě po internetu.

  Ad adresy) Ty Seznam pravděpodobně bere z RUIAN (gestor ČÚZK) a moc je nekontroluje. Když se loni dělal import adres do OSM, našlo se docela hodně chyb. Rekord byla myslím adresa 300km od budovy na kterou patřila. Nalezené chyby jsme diskutovali s ČÚZK. Oni sami už na odstranění některých pracovali, takže to, že bylo opraveno špatné umístění adresy vůbec nemusí být zásluha Seznamu ;-)

  Sám jsem hlásil špatně vedenou naučnou stezku. Stále vede po nesprávném břehu řeky.