Hlavní navigace

Názor k článku Seznam vykročil k dospělosti od wwweb.cz - Pane Kaso, chápu Vaše rozhořčení nad změnami, které...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 3. 2005 23:27

    wwweb.cz (neregistrovaný)
    Pane Kaso, chápu Vaše rozhořčení nad změnami, které seznam.cz v minulém týdnu udělal. Řekněme, že je to cílená strategie firmy, která si to prostě může dovolit.
    Podle mých informací se statistiky placených odkazů "seznam doporučuje" dostaly minimálně na 70% zpět původním číslům a je předpoklad, že se brzy pohnou směrem vzhůru. Názorným příkladem je nasazení tehdy nového katalogu v roce 2003. Taky nikdo nevěděl jak změnu vlastně lidi přijmou..uběhly dva roky a někteří uživatelé si ani neumí hledání bez katalogu představit. Stejně jako předtím ani teď návštěvníkům nezbude nic jiného než se naučit hledat v záložce "internet" (fulltextu). Nikdo se však tady nezmínil o záložce "firmy" (komerční části - katalog), kde uživatelé najdou své staré známé katalogové výsledky hledání. Seznam prostě dává uživatelům více možností a je jenom na nás jaký způsob hledání zvolíme. Ne všichni záložku "firmy" znají, ale jak znám seznam určitě po ustálení situace vypustí rozsáhlejší kampaň pro lepší pochopení změn, které proběhly a počítám ještě chvíli probíhat budou.
    Souhlasím s tím, že relevance placených zápisů není v některých případech nejšťastnější, ale faktem je, že se za těmito odkazy prezentují firmy, které prostě mají vážný zájem o nové potenciální klienty a ať chceme nebo ne, ty klienty tam vždycky najde.