Hlavní navigace

Názor k článku Skutečně Google sleduje polohu uživatelů i poté, co si sledování vypnuli? od Klik je cvik - Jedná se o individuální záležitost každé aplikace, podle...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 8. 2018 8:51

    Klik je cvik (neregistrovaný) 84.19.86.---

    Jedná se o individuální záležitost každé aplikace, podle toho jak jsou nastaveny její priority od prodejce nebo toho kdo ji vytvořil. Většinou je však vše ošetřeno ze strany všeobecných podmínek, které nikdo prakticky nečte a pak sed diví, to je celý zádrhel. Pokud ve všeobecných podmínkách té či oné aplikace je zmínka tom že pro bezpečný chod aplikace je určovaní polohy nutností, tak je jasné že i když ji uživatel zakáže v telefonu tak bude dál na pozadí dělat to co je její funkcí.

    Co se týče Google a jeho historie polohy je to produkt , který je zcela opt-in a uživatelé mají ovládací prvky, které lze kdykoli upravit, odstranit nebo vypnout na webu nikoli v telefonu to, ale ať se potom nediví že jim aplikace nejde zrovna ve chvíli když ji chtějí použít.

    Zastávám názor že spousta uživatelů tuhle informaci o tzv. sledování bude srovnávat s BTS sledováním které Google přestal před několika lety aplikovat a nyní se snaží o stejný zákaz což je úplná hloupost už z toho pohledu že Google nevlastní všechny aplikace na trhu.