Hlavní navigace

Názor k článku Skutečně může zaměstnavatel číst vaši poštu? od Petr Souček - Myslím, že do toho stále zcela neopodstatněně mícháte...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 17. 1. 2004 1:10

  Petr Souček (neregistrovaný)
  Myslím, že do toho stále zcela neopodstatněně mícháte Českou poštu. Ta je v úplně jiném postavení, stejně jako poskytovatelé internetové konektivity.

  Nelze přeci směšovat organizace poskytující poštovní a telekomunikační služby (pošta, ISP) s jejich koncovými zákazníky (třeba firmy).

  Taková firma žádné poštovní ani telekomunikační služby mikomu neposkytuje a ani psokytovat nemůže, protože by na to potřebovala licenci.

  Ale jak už jsem napsal jinde - problém je v tom, že se domníváte, že (jako odesílatel) umíte rozpoznat schránku patřící výhradně konkrétní fyzické osobě od schránky "firemní". Domníváte se, že uvedení písmen, která se podobají jménu a příjmení určité osoby vlevo od zavináče je tím rozlišením. To je ale pouze domněnka nemající žádnou oporu v realitě.

  Jinak pokud bych Vám dal svůj mail do práce, tak pokud mi na něj napíšete, tak píšete přirozeně mému zaměstnavateli s tím že já jsem tím, kdo ho pravděpodobně dostane k vyřízení. Když mi budete chtít napsat soukromě, tak napíšete do předmětu zprávy "Soukromé - pouze do vlastních rukou Petra Součka" a pak takovou zprávu nikdo jiný jistě číst nebude - protože jste jasně vyjádřil, že mi chcete psát soukromě, ne pracovně. To je totéž, jako když na obálku dopisu napíšete jméno člověka na první řádku, tam je to již ustálená zvyklost.

  I když Vám dám svůj telefon, tak při mé nepřítomnosti nebo obsazení linky je hovor přesměrován na asistentku.

  Totéž fax.

  V dobře fungující firmě jsou všichni zvyklí zaskakovat za sebe v případě potřeby zcela pro blaho zákazníka, pokud by mělo platit to, co píšete, tak by to firmy dost paralyzovalo. A je jedno, jestli jde o komunikaci telefonickou, faxovou, mailovou, dopisem, osobní nebo jinou.