Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Skutečně může zaměstnavatel číst vaši poštu? od Jaroslav Tomaščin - Vím že tento příspěvek přímo nesouvisí s tématem....

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 1. 2004 14:27

  Jaroslav Tomaščin (neregistrovaný)
  Vím že tento příspěvek přímo nesouvisí s tématem. Ale nepřímo ano, co když zaměstnavatel jako MV např. blokuje přístup na soukromou poštu např. přes www.seznam.cz? Je to v pořádku ?
 • 23. 1. 2004 14:47

  Dan Lukes (neregistrovaný)
  A co se na to podivat obracene - vy mate se zamestnavatelem nejakou smlouvu o tom, ze vam poskytuje pripojeni k Internetu ? Pokud ano, tak se do ni podivejte - odpoved zda vam musi povolit pristup (i) na www.seznam.cz tam najdete sam. Pokud zadnou takovou smlouvu nemate, pak vam samozrejme neni povinen poskytovat internet vubec. Pokud se rozhodl to presto ucinit, cini tak v rozsahu a zpusobem, ktery si sam urcil - vy samozrejme nemate zadnou povinost takovych sluzeb vyuzivat, pokud vam nevyhovuji. Jinymi slovy - on vam seznam neblokuje. On vam na nej jen neposkytuje pristup - coz rozhodne povinen neni. Pokud Vam pomuze analogie - pokud zamestnavatel zablokuje na vasem telefonnim aparatu, co mate v praci na stole, pravo volat na nektera telefonni cisla (co ja vim - treba mezimesta ci eroticke linky) pak si tak enemate na co stezovat - pokud to neni soucast vasich povinosti, zamestnavatel rozhodne nema povinost nechat vas ze sveho pristroje telefonovat kam si vy sam urcite.
 • 23. 1. 2004 21:28

  Jaroslav Tomaščin (neregistrovaný)
  Jistě, určitá pravidla jsou uživatelům daná, ale spůsob blokování např. email z www.seznam.cz není vůbec oznámen, a naopak jiný email je neblokován. Zde vidím problém etiky a v tom případě může pak tedy zaměstnavatel blokovat podle libovůle co chce, pokuď nejsou jasně daná pravidla.
 • 23. 1. 2004 22:29

  J (neregistrovaný)
  Toto je opravdu OT. Co se tohoto tyce, souhlasim s tim, ze klidne nemusite mit na inet pristup vubec, pokud to k praci nepotrebujete.
  Druha vec je, ze mi takoveto reseni prijde jako velmi nesystemove, protoze freemailu jsou miliony a jakmile mam obecny pristup na web (tedy neni resen jen pristup na vybrane servery), vzdy se najde nejaky, na ktery se dostanu.