Hlavní navigace

Názor k článku Skype se zbavil některých problémů při používání ve více zařízeních od Miloslav Ponkrác - Neměl jsem v ruce téměr nic od Asusu,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 2. 2014 14:22

  Miloslav Ponkrác

  Neměl jsem v ruce téměr nic od Asusu, co by nemělo problém. A ten se pak u Asusů řeší velmi špatně.

  Pokud Asus věc funguje tak, jak je nastavená, pak to chodí. Ale cokoli jiného je problém.

  Měl jsem několik Asus základních desek, které třeba z ničeho nic přestaly zobrazovat po přepnutí z bootu. Až po několika dnech jsem pokusem a omyly přišel jak to rozchodit.

  Pak jsme měl router ASUS, ten splňoval asi tak třetinu možností, co byla v manuálu. Některé volby pak chyběly zcela. Musel jsem ho přerazit neoficiálním firmwarem.

  Když jsme si asi před 5 lety chtěl koupit notebook Asus, tak měl suverénně nejdelší dodací lhůty. Prodejce přede mě postavil katalog a já po důakldném prostudování říkám. Vyrábí někdy Asus notebook, kde by netrčely při běžné práci dráty ze všech 4 stran? Takhle zadrátovaný, to musí mít sabotéra designéra.

  Později se mi dostaly do ruky i další kousky Asusu.

  Moje zkušenosti jsou, že Asusu je dobrý, ale velmi často si staví hlavu a pak je třeba hodně času, než přijdete na to co s tím.

  Vyřešil jsem to tak, že se striktně vyhýbám Asusu, co to jde. S výjimkou routeru. Život je rázem mnohem jednodušší, věci jsou funkčnější, a pokud je problém, řeší se jasně a přímočaře, protože logicky.

  Pokud je problém s Asusem, je to ideální džob pro kryptografy, luštitele šifer, detektivek, či masochisty, případně jasnovidce. A čas, který nad tím strávíte je dražší, než koupit něco neAsus.

  Nenašel jsme ještě Asus věc, která by neměla zásadní nedomyšlenosti a nedodělky. A nechovala se při problémech velmi nelogicky a nečekaně.

  Jednoduše Sony a Asus mi domů nesmí.

  Když jsem stavěl počítač, striktně jsem zakázal Asus komponenty a základní desku jsem si poručil Gigabyte. A hle, nejsou problémy, jako s Asusáckými.

  Jednoduše, doporučuji, nekupovat Asus. Právě jste ve stejné situaci. Jistě to rozchodit jde. Stačí si na to vyhradit měsíc času a koumat, kde to Asusu ošulil.

  Život je příliš krátký na to, aby člověk řešil problémy s Asusem.