Hlavní navigace

Názor k článku Skype umí nahrávat hovory, nový vyhledávač Googlu, blockchain se moc nepoužívá od efwrsgtrdzu - 1) Když už tu rozebíráme, kdo co řekl,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 9. 2018 20:44

  efwrsgtrdzu (neregistrovaný) ---.sattnet.cz

  1) Když už tu rozebíráme, kdo co řekl, tak moje otázka zněla takto: "*PWC píše, že se blockchain používá v bankách a pojišťovnách* Tušíte někdo, k čemu jim to je?".
  Tvoje odpověď byla: Nahradí to SWIFT.
  Tohle jde těžko považovat za odpověď na moji otázku i kdybych tomu náhodou uvěřil. Pro tu banku to nemá smysl reálně nasadit, dokud to se všichni nedohodnou na nasazení. Takže to těžko může být součástí nějakých interních projektů, které stojí za zmínku. A projekty typu "no dobře, budeme si s tím dva týdny ze zvědavosti hrát" v té analýze doufám zahrnuté nejsou.

  2) Pokud se někdo chce odlišit od ostatních technologií, je především v jeho vlastním zájmu to někam napsat. Znít cool, ale nic neříct ani těm, kdo se snaží zjistit o co jde, je hezký způsob, jak udělat dojem na hejly, ale ne způsob, jak dosáhnout reálného nasazení.

  3) Přirozeně. Běžný člověk si nemá zájem kupovat měnu určenou pro platební styk mezi bankami dokud se tato reálně nezačne používat.