Hlavní navigace

Názor k článku Sledovali jsme: Novým ředitelem ČT zvolen Petr Dvořák, nastoupí 1. října od anonym - "Radní Petr Koutný se Bradáče ptá na otázku...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 9. 2011 8:43

  bez přezdívky
  "Radní Petr Koutný se Bradáče ptá na otázku výstavby nového studia ČT v Brně. Chce upřesnit jeho zmínku o brněnském studiu v jeho kandidátském projektu. "Pokud bychom skutečně investovali do Brna 750 milionů korun, bylo by to hodně peněz. Měli bychom problém sehnat peníze na zpravodajským newsroom v Praze, který vyjde asi na 340 milionů korun. Měli bychom tedy otázku výstavby nového studia v Brně přehodnotit, najít nějaké další variantní možnosti," řekl Bradáč."

  Ještě že to tento centralistický exot s typickou českou hamižností jen pro sebe nevyhrál. Ten by nejradši zavřel a zrušil moravskoslezské studia ČT v Brně a Ostravě úplně aby zostalo co nejvíc pro hamtavé Čechy a hlavně Pražáky.

  V Brně je původní budova která už kolik roků absolutně nestačí a hlavně že Češi mají tak zbytečně velké Kavčí hory. Nevím na co by chtěl bradáč předělávat v Praze zase newsroom a to ještě za takovou astronomickou částku 340 milionů korun když byl přitom předěláván nedávno a absolutně postačuje. Tady de hlavně o obsah zprán a ne o tom jestli moderátoři sedí v pozlacených křeslech a pracují v luxusu. Nejspíš chtěl nějakému svému dobrému známému dohodit luxusní kšeft v Praze spojeným s ustavičným předěláváním newsroom v Praze. Ten člověk se mosel absolutně zbláznit když chtěl jenom na předělání newsroomu v Praze použít 340 milionů korun a přitom je to skoro celá polovina toho co by dal za výstavbu nového studia v Brně. Toto nové studio v Brně nebude mít význam jen pro zpravodajství ale pro aj pro ostatní hodnotné pořady co vznikají v Brně. Poslední dobu ve studiích na Moravě a ve Slezsku (především v Ostravě) vznikají rozhodně hodnotnější pořady (hlavně dokumenty atd.) než v Praze.
  Za další na nedávné konferenci v Ostravě ohledně médií řekl přímo asi někdo z ČT a nevím už kdo to že po ukončení digitalizace by měl co nejdřív vzniknout samostatný program pro Moravu a slezsko jako je tomu např. v Německu. Bylo tam naznačeno že např. Praha nikdy nemůže nikdy dělat z Prahy hodnotné pro Moravu a Slezsko zprávy a nikdy poznat a pochopit místní problémy protože je z Prahy opravdu hlavně a daleko a především v mentalitě a hodnot lidí které je tady úplně odlišné než v Čechách.