Hlavní navigace

Názor k článku Vojta Ciml (SlidesLive): Chceme být největším světovým webem s přednáškami od Klára - Tato technologie je dávno známá a celosvětově rozšířená...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 9. 2013 13:40

    Klára (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Tato technologie je dávno známá a celosvětově rozšířená věc. Pokud v Americe potkáte kluky ze Sonic Foundry (ZAČALI JIŽ V ROCE 1991), bacha na velká slova.
    Ale i Čechách je tato technologie samozřejmostí a to hned na několika vysokých školách. Na TUL v Liberci na malé Fakultě mechatroniky (850 studentů) vzniká ročně až 72 kolekcí přednášek. Kolekce představuje je až 10 nebo 14 přednášek jednoho předmětu, které pořizujeme automaticky, bez kameramana. Učitel si pouze připne klopový mikrofon a na dotekovém panelu navolí záznam. Pak je do datového okna synchronně vkládaná dnes už běžná prezentace. Pokud chce pedagog vysvětlovat s podporou tabule, zvolí vizualizér nebo některý z dalších technických prvků. Vše máme zautomatizované tak, že pedagog ihned po přednášce může tuto vložit na e-learningový portál k ostatním materiálům, aby ji student měl k dispozici. Pedagog může požádat o editaci záznamu. Například vystřihnout kus přednášky, může chtít výměnu některých slidů, najde-li v nich nějakou chybu, doplnění textů, dokonce i titulků, odkazů, a to bez ztráty synchronizace datových proudů.
    Detaily našeho řešení http://als.tul.cz a veřejná část přednášek na http://prednasky.tul.cz