Hlavní navigace

Názor k článku Smlouva o registraci domény v TLD .cz je zřejmě neplatná od Jan Zlatousty - Pravidla, pravidla ... Jakápak pravidla, když CZ.NIC se...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 26. 11. 2001 15:24

    Jan Zlatousty (neregistrovaný)
    Pravidla, pravidla ... Jakápak pravidla, když CZ.NIC se najednou rozhodne uvolnit dosud zakázaná doménová jména (ačkoliv v zahraničí běžně používaná), stanoví datum 1.3.2002, sdělí, že algoritmus registrace těchto nových jmen bude teprve zkoumat a pak JEDNÍM DECHEM DODÁ, ŽE DOMÉNY .ORG.CZ,.EDU.CZ,.GOV.CZ,MIL.CZ a INT.CZ už přidělil státu, to jest ÚVISu ????????????????????? Jakým právem handluje CZ.NIC s doménovými jmény ??? A jakým právem dal přednost státu třeba u jména INT.CZ ??? Proč prodal státu doménu ORG.CZ která se používá pro neziskové a hlavně nestátní subjekty ???

    Pokud někdo nevíte, k čemu to bude, tak vězte, že např. v nechvalně známém projektu Internet do škol (výběrové řízení z jednoho uchazeče) poslouží doména EDU.CZ pod kterou se budou povinně registrovat všechny školské subjekty jako nejsnazší forma filtrace všeho nežádoucího, k čemu nemá mít žáček přístup.