Hlavní navigace

Názor k článku Smlouva o registraci domény v TLD .cz je zřejmě neplatná od Ján Matejka - Tvrzením, že "Zminene dokumenty vypracoval pravnik.." jsem celkem...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 27. 11. 2001 12:11

  Ján Matejka (neregistrovaný)
  Tvrzením, že "Zminene dokumenty vypracoval pravnik.." jsem celkem překvapen. Osobně mne to totiž velmi zjímalo. :-)

  Co se týče neplatnosti části Smlouvy a souvisejících ujednání, tak v dosud existující jediné knížce (Právní aspekty domenových jmen - K.Čermák, R.Pelikánová) je toto rovněž zmiňováno (a v některých částech se to shoduje i s mými závery). Osobně neznám právníka (a toto téma jsem probíral s řadou mých kolegů), který by nezpochybnmil právní kvalitu této smlouvy. (dokonce i Mgr.Nerad ve svém poměrně kritickém příspěvku níže v částečně souhlasí s mými závery). Opravdu trvám na tom, že byla psána nějakým lajdákem, resp. lajdáky (ani se mi nechce věřit, že ba to psal právník).

  S Vaším názorem na konci souhlasím, ale měl bych drobnou výhradu. Je pravda, že "pravniky zivi ve vetsine pripadu to, ze existuje jiny pravnik, ktery ma na tutez vec jiny nazor". V případě mého článku mne ale rozhodně něco takového neživí - mne šlo spíše o vyjasnění této problematiky a o upozornění na sporná místa smluvního vztahu.

  Pokud chcete opravdu kvalitní analýzu, tam doporučuji nezávislou - tj. od někoho kdo není zainteresován na výsledku (ať již finančně či jinak).

  JM