Hlavní navigace

Názor k článku Sociální sítě nebudou smět mazat komentáře, nařídí český zákon od mar - No to tak uplně není pravda. Pamatuji si...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 27. 1. 2019 13:57

    mar (neregistrovaný) 46.167.246.---

    No to tak uplně není pravda. Pamatuji si doby, kdy internet a různé diskuze pod články či fora navštěvovali skuteční odborníci a do toho minimálně lidé, kteří měli zmáknutou podstatu problému, byť to byli lidé, kteří byli evidentně amatéři. Jenže pokud do takové diskuze začne přispívat obrovské množství lidí s názory o mimozemšťanech, dříve nebo později to odradí tu erudovanou část lidí. Takže moderace diskuzí určitě, minimálně off - topic věci.

    Paradoxně třeba diskuze na idnes.cz byly do doby, než se tam začala vyžadovat registrace pod skutečnými jmény zajímavější než dnes.

    Ten zákon bude určitě reakce na situaci na sociálních sítích, které vyvolalo Německo s "antihate" zákonem, kdy se hrozí pod pokutou až 50 mil. € za nemazání "nenávistné" diskuze o migrantech, protože se v té době zlomila spirála mlčení nad debatou o migrantech z neevropských zemí a jejich (ne)přínosu pro německou společnost a samozřejmě zamezit nástupu třeba AfD (první kdo byl objetí uplatnění toho zákona, byla poslankyně za AfD).