Hlavní navigace

Názor k článku Soukromí jako nechtěné dítě od Petr Jeníček - Dobrý den pane Valášku, píšete, že skuteční ochránci soukromí...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 11. 2009 9:54

  Petr Jeníček
  Dobrý den pane Valášku,
  píšete, že skuteční ochránci soukromí vypadají jako podivíni. Skutečných ochránců soukromí je ale minimum, zato všude je plno falešných ochránců soukromí. Rady jako je utajování e-mailové adresy (proti spamu) a pod. jsou nesmyslné, když člověk chce komunikovat i s lidmi, které předem nezná, musí o sobě pár údajů zveřejnit. Také myslím, že snahy o omezování různých databází na úřadech nebo bránění jejich propojení jsou kontraproduktivní, jen prodražují systém a dělají ho neefektivním. Když si úředníci skutečně potřebují něco o občanovi zjistit, stejně to zjistí, jen jim to trvá déle a stojí to víc peněz. To, aby úředníci pracovali ve prospěch občanů a nezneužívali dat, se kterými přicházejí v práci do styku, se nedá řešit zákony na ochranu soukromí.
  Před obtěžováním zvědavých sousedů nebo kolegů mne žádný úřad neochrání, a před internetovými podvodníky také ne. Musím spoléhat jen na svoji opatrnost.
  Také je zajímavé, že obchodníci sbírají údaje o chování zákazníků a jejich preferencích, ale když nakupuji, mám pocit, že moje preference asi nikoho nezajímají - regály obchodů plné nesmyslných tretek, ale to, co potřebuji třeba ke kutění, tak musím pracně shánět. Asi se liším od půměrného zákazníka, kterému obchodníci přizpůsobují nabídku. Myslel jsem ale, že dnešní marketingoví odborníci umí více, než jen spočítat průměr o tomu podřídít všechno (:-{))).