Hlavní navigace

Názor k článku Soumrak nad moderním X od dgx - Pixy, odpusť si úvod o demagozích. Dokážeš doufám...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 27. 2. 2007 23:22

  dgx
  Pixy, odpusť si úvod o demagozích. Dokážeš doufám diskutovat bez hloupých emocí a urážení protistany (tedy momentálně mě). Děkuji, v opačném případě si jukni.

  ad 1) Značka </div> značí, že se uzavřou všechny elementy s volitelnou koncovou značkou, které byly otevřeny v rámci právě uzavíraného elementu, tedy elementu DIV. Zde jde element P. Je to pochopitelné?

  Stačí si uvědomit, že elementy se nesmí křížit a že P má volitelnou koncovou značku.

  ad 2) dvojce asi nerozumím. Jaký je v tom rozdíl? Číslo přece nemusí být v uvozovkách, ať s nimi nebo bez nich ho jinak zapsat nejde. Existuje snad jiný možný výklad?

  ad 3) stačí kouknout do specifikace. Width u TD je deklarován jako typ "length", u nějž je specifikováno, že jde o pixely, není-li jednotka uvedena, nebo o procenta, je-li uveden symbol procenta. Je tu nějaká nejasnost?

  ad parser: Už jsem zmiňoval, bez naparsování a korektního pracování DTD nemáš ani páru o obsahu tohoto http://www.webylon.info/K.17 dokumentu. Nebo si vem nějaký příklad z W3C.org, pokud chceš relevantní zdroje. Zakryj si DTD a řekni mi, co dokument obsahuje za text a značky.

  Naopak v případě HTML 4.01 není potřeba žádné DTD řešit. Dokument je plně dán specifikací.

  Nevidíš ten závratný rozdíl?