Hlavní navigace

Názor k článku Soumrak nad moderním X od dgx - ad 1) podívej se do specifikace http://www.w3.org/TR/html4/index/elements.html -...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 28. 2. 2007 19:13

  dgx
  ad 1) podívej se do specifikace http://www.w3.org/TR/html4/index/elements.html - element DIV nemá nepovinné značky. Já doufám, že se bavíme o HTML, nikoliv o tom, co jako HTML vypadá, protože se tam používají ostré závorky.

  ad 2) co se parsuje líp? to je jako zeptat se, jestli se lžičkou lépe míchá čaj nebo káva. Je to jedno. Naprosto. Počátek i konec hodnoty atributu jsou jasné a nepochybné.

  Dále příklad <td class=olspan=2> není HTML dokument.

  ad 3) je to dokonce hrubě scestné. Protože mezi XHTML a HTML, tedy XHTML 1.0 a HTML 4.01, žádný rozdíl kromě syntaktických libůstek není. Takže uvést toto na podporu XHTML je podporování onoho mýtu, že XHTML přináší CSS, přístupnost, použitelnost a mír do celého světa a úsměv do tváři dětí i starých lidí.

  ad parser) to je právě ono. Kdyby bylo XML navržené dobře, tak tyto špeky nebude obsahovat. Ty špeky se sice ve webdesignu nepoužívají, ale to nic nemění na tom, že tento (nový) formát jimi disponuje a bohužel jejich zpracování ho extrémně komplikuje. Co z toho plyne? Buď je budeme přehlížet a tvrdit, že neexistují, a tudíž cituji "na parsování XHTML stačí regulární výraz", nebo prostě řekneme, že XHTML je formát na ho**o. Jo, kdyby přišlo XML 2.0 a potamžmo kompatibilní XHTML, které by se lišilo jen v odstranění těchto špeků + třeba přidání "nevypsaného" koncového tagu, budu první, kdo půjde oslavovat a velebit nový formát.

  ad *) Pixy, bavíme se o HTML a také o parserech HTML. Pokud parser odmítne neplatný dokument, je to v pořádku, ať už jde o parser HTML nebo XHTML.