Hlavní navigace

Názor k článku Spam - nejlepší možné řešení od Bredy - A co třeba toto: Mám ISP a ten má...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 2. 2004 14:40

  Bredy (neregistrovaný)
  A co třeba toto:

  Mám ISP a ten má "doménu" registrovanou u registrátora. Kromě adresy DNS má registrovanou taky adresu SMTP serveru pro odesílání.

  Pokud mi na SMTP přijde pošta z adresy XXX.YYY.AAA.BBB, dotážu se DNS, zda tato adresa je registrovaná. Pokud není, mail odmítnu příjmout.

  A teď, přidělení SMTP adresy se platí, platil by ISP, který by případně náklady rozdělil mezi uživatele. Navíc by existovala něco jako kontrola, zda příslušný SMTP nerozesílá SPAM, pokud by rozesílal, ISP by o SMTP přišel (byl vyřazen ze seznamu a nikdo by od něj mail nepřijal).

  ISP by si musel dát pozor na své uživatele a nějak hlídat, aby nerozesílali reklamu. Pokud by nějaký legální server chtěl rozesílat vyžádanou reklamu, musel by mít speciální vyjímku a to by samozřejmě bylo dražší (o hodně).

  Do současného systému je tedy nutné přidat jen registrátora, který hlídá provoz všech domén (serverů SMTP) jenž spravuje a přiděluje případně odebírá licence, dále pak napojení na tento server ze SMTP serveru. Je to transparentní pro uživatele, a mělo by to výrazně omezit spammery.