Hlavní navigace

Společnosti Slevomat.cz a Zoot se zapletly do prodeje padělků triček Lacoste

Redakce

Čtvrteční iDnes přináší článek „Neodolal a koupil tričko Lacoste za polovinu. Byl to však padělek“, s informacemi o případu, kdy společnost Slevomat.cz, s.r.o. nabízela prostřednictvím webu v listopadu 2011 padělky triček Lacoste, které dodala společnost ZOOT a.s., která je známa provozováním vlastn

Čtvrteční iDnes přináší článek „Neodolal a koupil tričko Lacoste za polovinu. Byl to však padělek“, s informacemi o případu, kdy společnost Slevomat.cz, s.r.o. nabízela prostřednictvím webu v listopadu 2011 padělky triček Lacoste, které dodala společnost ZOOT a.s., která je známa provozováním vlastního nákupního portálu zoot.cz. 

 Do celého případu se zapojila i Česká obchodní inspekce, v článku citovaná mluvčí ČOI Miloslava Fléglová iDnes sdělila: „Posudky, o které jsme žádali ve Francii, potvrdily podezření, že se jednalo o padělky výrobků firmy Lacoste. O výši pokuty dosud nebylo pravomocně rozhodnuto, rozhodne o ní ředitel inspektorátu, který tento případ řeší.“Nabídka Slevomatu, která již není aktivní (trička již nejde koupit), je stále vidět na webu a podle zobrazeného údaje bylo prodáno 732 voucherů. 

 Snad si majitelé triček přes zimu neuřízli nošením falešných krokodýlů příliš ostudy a třeba se po konečném verdiktu ČOI s právní pomocí a zapojením soudů domohou i vrácení peněz v nepřehledné situaci, kdy Slevomat s odkazem na uplynutí lhůty vracet peníze za vouchery podle vyjádření v článku odmítá a hází vinu na dodavatele, kterým byla společnost Zoot.

Našli jste v článku chybu?
6. 4. 2012 14:39
Ondřej Kučera (neregistrovaný)

Milý pane, trošku se ve svém horlení uklidněte.

V dnešním amorálním světě lže skoro každý obchodník. Nevidím rozdíl mezi ulhaným Slevomatem a třeba Alza.cz, kteří na svém webu uvádějí úžasné slevy, které s realitou nemají nic společného.

Oběd zdarma neexistuje. Opravdu si myslíte, že bude řezník prodávat pod svojí nákupkou? Nebo že někdo zlevní skůtr na polovinu jen kvůli nějakému výročí? Jestli tomu fakt věříte, tak jste blázen.

Slevomat jen kopíruje prodejní kulturu, která je v České republ…

5. 4. 2012 21:46

Jasně, na slevových serverech se najde určitě dost nabídek, které se jako slevy jen tváří (viz. http://bit.ly/xaiNee). Nicméně na druhou stranu je nutné uznat, že je tam i spousta zajímavých věcí a služeb. Prostě i u slev by měl člověk normálně uvažovat a ne kupovat cokoli jen proto, že je u toho napsáno "sleva 90%".