Hlavní navigace

Názor k článku Stalo se: Invex, VoIP, Český Telecom... od Puff - Jak proboha mohl někdo ocenit takovou sviňárnu, jako...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 10. 2005 15:48

  Puff (neregistrovaný)
  Jak proboha mohl někdo ocenit takovou sviňárnu, jako je dotovaný internet "zadarmo"?

  Nejde jen o to, že dotace jsou peníze ukradené jiným lidem (v daních), za které se někomu něco platí...

  Jde i o to, že internet není dneska tak drahý, aby si ho ten, kdo ho opravdu potřebuje, nemohl pořídit. Nebo se vám 500 korun měsíčně zdá příliš?

  Kromě toho, ten, kdo přispívá k rozvoji internetu, není nějaký idiotský politik z Prahy 5, ale stovky soukromých firem, které investují svoje soukromé peníze do rozvoje infrastruktury. Aby měly investice smysl, musí se investované peníze nějak vrátit, a to se děje tak, že uživatelé za internetové služby platí.

  Když nějaký idiot z EU zavede dotovaný "internet zdarma", zlikviduje tím potenciální zdroj příjmů soukromých firem, ohrozí jejich další zdravý vývoj. Ale hlavně, v dotovaném prostředí se nebude dále investovat do dalšího rozvoje.

  Tato pochybná iniciativa Prahy 5 a EU povede k tomu, co známe z dob reálného socialismu: rozvoj internetového připojení se zmrazí, prosperovat bude jediná firma (ta, která bude mít ze zakázky od Prahy 5 zajištěné evropské dotace). A jako všude kde je monopol, kvalita služeb se nebude zlepšovat, v lepším případě bude stagnovat, v horším případě bude klesat. Náklady na tuto nekvalitní službu, díky veřejné zakázce, nebudou klesat, tak jak by klesaly v normálním konkurenčním, ale budou se neustále "navyšovat o inflaci", stejně jako mzdy ve státní správě, platy policajtů, dotace Českým drahám, poplatky Českých pošt, zkrátka všude, kde stát svým diletantismem a díky korupci zákonodárců zavedl a udržuje násilím vynucený monopol.

  Tento průlomový projekt Prahy 5 si v ničem nezadá s vítězstvím NSDAP v Německu třicátých let minulého století. Občané Prahy 5 by udělali nejlépe, kdyby iniciátora tohoto projektu vyhodili oknem (obrazně či doslovně). A pokud to neudělají občané, měli by to udělat majitelé telekomunikačních firem - ve svém vlastním zájmu a v zájmu ostatních obyvatel, kteří jsou bez možnosti vyjádření odsouzeni do role těch, kteří za tenhle skandální zásah do rozvoje internetových služeb budou platit ze svých kapes (a ti nejsou jen z Prahy 5).

  Tento tragický trend "pomoci" rozvoje internetu je na nejlepší cestě dostat nás zpět do doby normalizace let sedmdesátých a osmdesátých, kdy televizní přijímač stál několik měsíčních platů a některé služby a zboží byly jen pro vyvolené.

  Welcome back, Lenin!

  Puff