Hlavní navigace

Názor k článku Stalo se: WiFi antény, prodaný InWay a rozdělený ha-vel voice od phanatic - Nesmysl. Plechovka je úplně normální anténa s malým...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 8. 2005 17:09

  phanatic (neregistrovaný)
  Nesmysl. Plechovka je úplně normální anténa s malým ziskem a celkem velkým vyzařovacím úhlem. Nevidím rozdíl v tom, když někdo používá plechovku nebo vlastnoručně upájený quad, než když používá tentýž quad dělaný někde v číně za tisícovku z krámu.

  Obecně vzato platí, že pokud někdo používá blbě vyrobené homemade antény, škodí tím akorát sám sobě, protože mu to:
  a) nepojede
  b) zregulováno musí mít tak, jako kdyby to bylo vyrobené dobře, protože při případné kontrole ČTU mu budou počítat jmenovitý zisk antény podle konstrukce a to, že reálný zisk je několikanásobně menší nebude nikoho zajímat.

  A argument, že nejčastěji vyráběné samodomo antény mají velký vyzařovací úhel, tudíž zarušují okolí a proto by se měly zakázat používat je nesmysl, protože jakmile by nějaký takovýhle zákaz vešel v platnost, tak ti, kterých se to týká půjdou do krámu, tam si koupí tu nejlevnější panelovku s úplně stejnými nebo ještě "horšími" parametry a tím to skončí. Hlavně, že na ní budou mít papír.