Hlavní navigace

Názor k článku Stalo se: zelená pro první fázi Bezdrátové Prahy od Milos Brejcha - "Za zmínku také určitě stojí závazek budovatelů sítě,...

 • 5. 6. 2007 18:10

  Milos Brejcha
  "Za zmínku také určitě stojí závazek budovatelů sítě, že nové přístupové body budou umisťovat jen tam, kde místní šetření prokáže existenci „volného místa“ (nevyužitých frekvenčních kanálů)."
  Tak to at to jdou stavet rovnou nekam do Raholce, v Praze nenajdou volny kanal nikde..
  Ale ono vlastne ani o zadnou funkcnost nejde, jde o to utratit tech 300 mega do spravnych kapes :) Autor rovnez nezminil, ze druhy soutezitel byl s cenou uplne nekde jinde a byl z vyberoveho rizeni vyrazen na zaklade nesmyslnych formalit
  Rozvoj kameroveho systemu a dalsich sluzeb mesta..to je budou pripojovat wifinou? Pokud vim vetsina kamer je dnes napojena 10GHz ci podobnymi pojitky, zamestnanci mesta, policiste atd. wifinu taky nepouziji, uz dnes maji vlastni komunikacni system na nejakem nizsim frekvencnim pasmu, ktery zcela dostacuje.
  At instaluji kiosky s internetem na kazdem rohu, at nabidnou dotace provozovatelum kavaren a restauraci za to, ze nabidnou internet zdarma uvnitr svych podniku(a at se pripoji pres wifi, dsl, kabelovku..to at nechaji na nich a na volne konkurenci). Uprimne radeji zajdu na kafe a u stolku si stahnu mail, nez abych si sednul na chodnik a vyuzival jejich pokryti na "ulicni urovni"