Hlavní navigace

Názor k článku Stane se Facebook platformou Internetu nebo naším nepřítelem? od hugo - Rozumím asi co myslíte. Ať si dělají tvůrci...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 10. 2011 14:29

  hugo (neregistrovaný) 77.48.42.---

  Rozumím asi co myslíte. Ať si dělají tvůrci nadstaveb co chtějí, ten základ stále musí existovat a fungovat. To máte pravdu.
  Jde pak ale bohužel ještě o to, kolik lidí bude ten základ jako takový, bez nadstaveb, používat. Pokud se povede zaměřit pozornost většiny manipulací a reklamou důsledně k nadstavbě, vyjde vám to nakonec v praxi nastejno, jakoby ten základ ani nebyl. Nač třeba číst www stránky, když přehled novinek se neobjeví (doufám že toho se nedočkáme) na nich, ale jen na nějakém typu sociální sítě například.
  Tak trochu srovnatelný proces probíhal před časem ve vývoji operačních systémů. Windowsy dlouho nestály za moc a dlouho bylo lépe je ignorovat a používat dosové aplikace, tj ten základ. Ale většinová pozornost se díky propagandě zaostřila jinam, místo vývoje aplikací pro "základ" se vyvíjela důsledně jen nadstavba. Až jsme došli do dnešní doby. Po dosu pes neštěkne.
  Tedy: měl byste mít pravdu a v nějakém lepším světě by to bylo, jak píšete. V naší realitě plné hlupáků kteří jen čekají až jim někdo poradí, co by měli dělat, je to myslím bohužel složitější.