Hlavní navigace

Názor k článku Stav autorskoprávní ochrany: všeobecná spokojenost od Ondřej Bouda - Ale on ten výrobce do toho nikoho netahá:...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 1. 2012 11:17

    Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.adslcust.sbone.cz

    Ale on ten výrobce do toho nikoho netahá: máte přece plné právo jeho výtvor ignorovat. Pokud Vám přijde, že ten výtvor je natolik zajímavý, že byste ho chtěl mít, tak se snažte to udělat tak, aby to bylo se souhlasem výrobce. Mě to tak přijde normální a slušné: on si dal práci s tím to vytvořit, já to budu respektovat a nechám na něm, co za to chce. Když za to chce na můj vkus moc, tak má smůlu - já nebudu mít jeho výtvor a on ode mě neuvidí ani korunu.

    Pokud máte na mysli výpalné za média, tak to je dvojsečné: na jednu stranu chápu argumenty, že by to tak být nemělo; na druhou stranu je potřeba přiznat, že to bylo zavedeno až jako reakce na masivní kopírování a tedy je to svým způsobem oprávněné. Jinými slovy: kdybychom se byli včas chovali slušně, žádné výpalné bychom neplatili; teď je proto řada na nás uživatelích: začněme se chovat slušně a PAK můžeme požadovat zrušení výpalného (jakožto neodůvodněného přežitku).