Hlavní navigace

Názor k článku Štěpán Kotrba: Nezájem politické sféry může „zabít“ terestrickou televizi od Pamětník - Na sledovanost pod 1% je snadné vysvětlení. Pokud...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 10. 2014 22:17

    Pamětník

    Na sledovanost pod 1% je snadné vysvětlení. Pokud je v DVB-T dostupných, podle regionů, 20 až 30 stanic, nemohou mít společně stejně více než 100%. Ostatní jsou kupecké počty, které ale u DVB-S a DVB-C, při počtech stanic tisíce a stovka, vychází zdánlivě ještě hůře. Raději věřím opakovaným průzkumům a zjištěná nadpoloviční sledovanost pozemně šířené TV je naopak důkazem toho, že DVB-T naše diváky zajímá, třeba i jen proto, že je to "zadarmo", než siláckému prohlášení jakéhosi klapaciusse. :-))

    Podobně jsou nepravdivá tvrzení, že DVB-T může 100% nahradit satelitní a kabelová distribuce. Příjem DVB-S vždy bude limitován omezenými vlastnickými právy na instalaci parabol, ale i třeba jednoduchou příčinou, že byt je orientován na sever, nebo jižním směrem je vegetace, či okolní výstavba a jinam nelze vlastní parabolu namontovat. Naopak, část domácností nemusí vůbec složitě řešit umístění antény pro postačující příjem DVB-T, připojí se na STA, nebo si vystačí i s pokojovou anténou.

    Osobně bych raději preferoval datovou optickou přípojku do každé domácnosti, před rychlým internetem v TV pásmu, ale to je maximálně hudba vzdálené budoucnosti.