Hlavní navigace

Názor k článku Superstar: čekání na Godota od anonym - Pane Žáčku, zkuste nekomentovat něco, čemu nerozumíte. Je...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 11. 2015 10:37

  bez přezdívky

  Pane Žáčku, zkuste nekomentovat něco, čemu nerozumíte. Je to show pro mladé, nechápete princip těchto pořadů ani z pohledu diváka, ani z pohledu televize. Sice to má na zahraniční verze ještě pořád daleko, ale i tak musíme Novu pochválit, že se celkem zlepšuje.

  Pyco je jeden z nejlepších moderátorů v Česku a na Slovensku. Vstupy mezi vystoupeními musí zpestřovat a pokud se produkce rozhodla, že se bude hovořit o datech narození soutěžících, tak je právě Pycova invence, že z jejich let přinese nějaké zajímavé perly, místo toho, aby třeba řekl, že v tom roce zemřela operní pěvkyně z Gruzie. To by nikoho nezajímalo, je to zábavný pořad. Na jeho moderování nevidím z hlediska světových trendů jedinou závadu. Dělá se to tak všude. Naopak tragická je Nováčková, horší než minulá ultratragická Zora Hejdová. Nechápu, proč Nova nedá k Pycovi parťačku, která by mu nahrávala na smeče. Místo toho tam je další nudné nic, které jen blekotá co má ve scénáři, k tomu koktá, je škaredé, má nepříjemný hlas, neumí vést rozhovory, v hlavě má vymeteno a absolutně neumí reagovat na přihrávky kolegy. Pyco umí mluvit zábavně, ta fifinka tam dokáže jen říct - jak se ti zpívalo, byl jsi úžasný, jdeme na další vystoupení a u toho se uměle hihňá, jako že jsou všichni happy. Tohle divákovi nedává nic a na Nově se zase nepřemýšlelo. Nejtrapnější je, že soutěžící působí oproti ní mnohem sebevědoměji. Ona je tak hloupoučká, trapná a nekomunikativní, až se chce říct, že tam je nastrčená záměrně, aby se totálně ztrapnila. Trapně je za ní totiž Pycovi, porotě i soutěžícím. Ta holka podle mě ani nemá přátele, protože ty by se s ní unudili po první větě.

  Porotu hodnotit nebudu, ale celkově tam větší závady nevidím. Habera tam patří, i když ano, na kata si jen hraje. Slováci celkově rádi hází pózy, kterými maskují své nesebevědomí, ale prokouknete je hned. Jenže Habera aspoň své branži rozumí. To samé i Soukup, který je nejpřirozenější. A naopak on by měl být ten kat, protože ten má to "haj.zlovství" v sobě. Vytisková naopak překvapila, je cool, fresh, určitě lepší než největší tragédka v historii našich porotkyň Ewička Farná. Jandová zklamala, bývala to dračice a teď je z ní taková hodná teta. Z dříve nejoblíbenější porotkyně v Česku po Lucce Bílé je rázem asi ta nejméně populární.

  A hodnotit by se dalo dále, ale nechce se mi. Jen jsem se chtěl vyjádřit k několika bodům. Myslím si, že i já začínám patřit do anti fanklubu p. Žáčka. Jemu se nelíbí nic. On má svou vizi ideálních pořadů, které mohou být fajn (ostatně mám to tak i já), ale je potřeba umět hledat pozitiva i na tom, co televize produkují, protože jinak se za týden dočteme, že za nic nestojí Talent, poté že je na nic Tchýně atd. V hodnocení pořadů bych se ohlížel na zahraniční trendy a pozitiva hledal v bodech, kdy je dokážeme u nás uplatňovat, byť se mi pořad sebevíc nelíbí. To je podle mě přínosnější recenze, než 100% subjektivní názor člověka, kterého nikdo nezná a který tudíž nikoho nezajímá. Děkuji.

  PS: Ano, nová SuperStar asi nevyprodukuje žádné hvězdy. Ostatně, lidi o to ani nestojí, všichni si už uvědomují, že jde o aktuální zábavu, po které přijde další a soutěžící jsou jen figurky pro show. Na druhou stranu máte trochu pravdu, v zahraničí je běžnější, že se televize vysílající daný pořad snaží svého vítěze následně co nejvíce propagovat, aby právě té chvilkové zábavě dala větší punc a dopomohla své vytvořené hvězdě zažít úspěch. Je to pak skvělá reklama pro další ročníky a v případě megaúspěchu se pak televize může chlubit, že právě ona zrodila takovou star. U nás se na to kašle úplně. Takže trocha té větší invence by neuškodila.