Hlavní navigace

Názor k článku „Svět-top-box“ aneb když není chyba na vašem přijímači od Pamětník - Ta moje předchozí "úvaha" neměla ani snad pitvat...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 4. 2008 17:27

    Pamětník
    Ta moje předchozí "úvaha" neměla ani snad pitvat představy oné paní důchodkyně, jako se jen trochu zamyslet nad tím, proč je to ještě pro mnohé taková exotická složenina - ve zkratce STB, také u nás dost nepoužitelný výraz. Pro někoho jsou tedy tím světem jen ty zatím poznané 4 české plnoformátové programy, pro někoho jsou diváci, již dnes přijímající DVB-T, nějakou divnou sektou a dalším jejich představivost nabízí cosi tajemně nedostižného, souvisejícího s dávnou fámou, že po půlnoci i solidní zahraniční stanice vysílají zapovězené a přitom tak lákavé porno. Nebo je k těm zkomoleninám vede ještě něco jiného?
    Snad chápu smysl Vaší glosy, pane Ráczi, vyhovět zákazníkům v jejich zájmu o alespoň další možnost se dostat k technicky kvalitnějšímu příjmu naší druhé, ale stále ještě poslední, komerční stanice. Je smutné, že se stále nedaří DVB-T rozjet ani v celém rozsahu jeho současných možností.
    Stále doufám, že po úplném vypnutí analogu a už je jedno, zda to bude v roce 2011, dříve nebo ještě později, stejně to bude každopádně pozdě, se poměry výrazně změní. Potom se ale bude jednat jen o byznys a jako si nachází své zákazníky různé programové balíčky v kabelovkách a na satelitech, jistě se najdou DVB-T operátoři, kteří do placených MUXů, třeba s MPEG-4 a v HDTV, dodají divákům žádané programy a ještě jim zbyde nějaký smysluplný zisk, aby obě strany byly spokojeny.