Hlavní navigace

Názor k článku Swift je splacený dluh Applu. Šanci má hlavně v herním průmyslu od thr - No nevím, tato část článku je hodně přehnaná....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 6. 2014 7:04

  thr

  No nevím, tato část článku je hodně přehnaná. Pominu skutečnost, že hodně (spíš většina vývojářů) si něco od Apple pořizovala zcela dobrovolně a přímou souvislost to nemá, ale i kdyby ne, tak ty náklady se zas tak neliší.
  Na straně počítače naprosto stačí nejlevnější Mac mini v ceně 16 tisíc, u PC se obvykle pod 8-9 tisíc nedostaneme a to bez OS. I když tedy předpokládáme vývoj na Linuxu, tak to zas tak dramatický rozdíl není.
  Koncové zařízení (telefon/tablet) sice je u Applu dražší, ale opravdu seriózní vývojář (o kterém autor píše) by si měl u Androidu držet těchto zařízení pěknou hromádku s ohledem na známé odlišnosti, což cenový rozdíl hodně srovná a leckdy i otočí. Nemohu si pomoci, ale debatovaný cenový rozdíl nedělá ani pro naprostého začátečníka "tisíce dolarů v množném čísle", je to spíš relace "jeden tisíc dolarů" rozdíl pro start, ale po nějaké době s trendem se spíš zmenšovat než zvětšovat.

  Jinak ale článek zajímavý a s lecčím souhlasím :-)