Hlavní navigace

Názor k článku Také Nova dostala předběžné opatření zakazující šíření jejích kanálů od anonym - Opravdu už naposledy a jenom proto, aby se...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 6. 2016 14:13

  bez přezdívky

  Opravdu už naposledy a jenom proto, aby se těch tvých nesmyslů někdo náhodou nechytil:

  § 27 Zákona 231/2001 Sb.
  K přihlášce k registraci se připojí doklad prokazující oprávnění, na jehož základě se převzatý program původně vysílá; je-li převzatý program původně vysílán na základě oprávnění vydaného v členském státě Evropských společenství nebo ve státě, který je smluvní stranou Evropské úmluvy o přeshraniční televizi, k přihlášce k registraci se připojí pouze:

  a) název programu,
  b) základní programová specifikace,
  c) datum vydání oprávnění, na jehož základě se program původně vysílá, a doba platnosti tohoto oprávnění,
  d) údaje o regulačním orgánu, který vydal oprávnění, na jehož základě se program původně vysílá.

  Takže souhlas Markíza vůbec dávat nemusí! A u sporu s firmou SATT šlo pouze o to, že program Markíza HD lze získat jedině od samotné Markízy přímo ze studia optikou (takže s tím logicky musí Markíza souhlasit a zpřístupnit). Skylink má Markízu HD pouze pro individuální abonenty. Firma SATT tak nemohla doložit, kde signál bere a soud dal Markíze zapravdu. Pokud by ale firma SATT brala signál z přesahu pozemních vysílačů, stejně jako to berou jiní kabeloví operátoři, tak má Markíza smůlu. Doufám, že už tady konečně přestaneš třepat svoje moudra, protože to je někdy fakt hrůza, co jsou neználci schopni napsat (místo aby se poradili s právníkem, který se touto problematikou zabývá a ten jim to vysvětlil).