Hlavní navigace

Názor k článku Technický šéf ČT: Kdybych si mohl vybrat, tak bych do DVB-T2 nešel od Pamětník - Mám praktické zkušenosti s příjmem DVB-T2 v Praze...

  • 24. 7. 2020 9:14

    Pamětník

    Mám praktické zkušenosti s příjmem DVB-T2 v Praze i na venkovské chalupě, která ovšem není v úzkém údolí na Šumavě. V obou lokalitách STB naskenuje téměř 100 stanic. V Praze na lepší anténu bez zesilovače, která je směrována na město a severní oblasti. Na chalupě, JZ od Plzně, LP anténa s vestavěným zesilovačem je směrována na Bavorsko/Domažlicko a jediným problémem u této varianty zůstává ohlídat zbytečně velké zesílení zesilovače, aby nebyl vstup tuneru přebuzen. Počet naskenovaných stanic nemá konkurovat satelitu, jen dokumentuje, že nelze šmahem říci, že SFN je nepřekonatelný problém a také příjem od několika provozovatelů na jedinou anténu z různých kót se navzájem komplikuje.

    Netvrdím, že to tak má a může mít každý, ale někdy je v tom jen prostá neznalost fyziky, trvání na teoretických vlastnostech DVB-T2, nebo nechuť k experimentování.