Hlavní navigace

Názor k článku Televize veřejné služby je snílkovství, říká Václav Klaus od anonym - http není určeno pro streamování. Pakety se zbytečně...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 3. 9. 2007 18:48

  anonymní
  http není určeno pro streamování. Pakety se zbytečně mlátí sem a tam. Docela problém na zarušených sítích Wi-Fi (hotspoty všude po světě nebo i doma v bytě při práci na notebooku) nebo přes mobilní sítě.

  mms ... už není podporován (planned obsolescence, vendor lock-in)

  Použití streamovacího protokolu (např. RTP/UDP) usměrní provoz, zajistí bezproblémový provoz na všech platformách a i odstraňuje nejistotu do budoucna, že protokol nebude s novou verzí OS nebo nějakého programu podporován. Problém může být s firewall u uživatelů. Testovací provoz bude muset rozhodnout, jak velký problém a pro kolik procent uživatelů.

  Za použivání mp3 (MPEG 1 (!!) Audio Layer 3) bych stavěl provinilce za trest na chodbu do průvanu. Tenhle dinosaur ne a ne umřít. AAC je výrazně úspornější (a v nižších rychlostech mnohem kvalitnější).

  Podle ankety na vašich vlastních stránkách je WMA jasně poslední z trojice silných kodeků. Snad tomu odpovídá i log serveru s počtem žádostí o spojení.

  Speex - specializovaný kodek pro hlas. Ultranízká bitová rychlost, nebo maximální kvalita hlasu v běžných nyní používaných nízkých rychlostech.

  Většina lidí asi i nadále pojede mp3 přes http, protože nic jiného neznají, ale jsou případy, kdy toto řešení nevyhovuje (velmi pomalé linky, nekvalitní linky, zařízení, která nepodporují firemní proprietární protokoly, ...)

  Chci prostě říci, že ne všichni posluchači sedi u PC s MS Windows a jsou přípojeni pomocí DSL přímo do NIX.cz. Někteří poslouchají ČRo přes Wi-Fi, na PDA, na mobilu, na starém PC, na vytáčené lince, přes mobilní datovou síť, na počítaných linkách, atd.

  Celé mi to přípomíná situaci s auty. Před 1989 si všichni kupovali Škodovky (protože nic jiného nebylo). Teď polovina nových kupujících vůbec Škodovku nechce (a to jsou mnohem kvalitnější, než byly předtím).