Hlavní navigace

Názor k článku Televizní vysílání bude personalizované. A reportéry budeme my sami od A.S. Pergill - Koncesionářské poplatky a "veřejnoprávní" poplatky nemají absolutně nic...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 5. 2018 12:10

    A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.med.muni.cz

    Koncesionářské poplatky a "veřejnoprávní" poplatky nemají absolutně nic společného. Koncesionářské poplatky prostě umožňují sledovat komerční vysílání a jsou částí příjmu jeho producenta. Nejblíž dnešním ekonomickým vztahům mají ony dávné "koncese" k placeným kanálům na kabelové televizi nebo k (de)kódovacím kartám, umožňujícím sledovat zakódované pozemní či satelitní vysílání.
    Informace typu "přelaďte si na kanál č. XY, poběží tam aktuální zpravodajství k teroristickému útoku na Václavském náměstí" zcela jistě stačí provozována na proužku (jak některé TV informují např. o následujícím programu) a televizi z kanálu XY se prostě ze státních prostředků nahradí škoda, která jí vznikne. Nehledě k tomu, že pokud by mohla i do toho zpravodajství vkládat reklamy, tak by naopak vznikla situace, kdy by se komerční televize o tuto službu praly - díky její vysoké sledovanosti. Možná by se muselo postupovat, jako se postupuje u nemocnic nebo notářů (a snad i dalších služeb), že pokud dojde k události určitý den, tak ji pokrývá určitý subjekt, další den jiný atd, až se prostřídají a jejich "pořadník" je pevně daný.
    Jinak služba, provozovaná státem, z principu věci nemůže být lepší, než služba, provozovaná soukromým subjektem. Na pamětníka máte zatraceně krátkou paměť, že nepamatujete doby, kdy vše bylo provozováno státem, a tudíž to stálo za exkrement.