Hlavní navigace

Názor k článku Televizní vysílání bude personalizované. A reportéry budeme my sami od Pamětník - "Možná by se muselo postupovat, jako se postupuje...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 5. 2018 14:55

  Pamětník

  "Možná by se muselo postupovat, jako se postupuje u nemocnic nebo notářů (a snad i dalších služeb), že pokud dojde k události určitý den, tak ji pokrývá určitý subjekt, další den jiný atd, až se prostřídají a jejich "pořadník" je pevně daný.
  Jinak služba, provozovaná státem, z principu věci nemůže být lepší, než služba, provozovaná soukromým subjektem. Na pamětníka máte zatraceně krátkou paměť, že nepamatujete doby, kdy vše bylo provozováno státem, a tudíž to stálo za exkrement."

  Přiznám se, že teorii o pevném pořadníku postupného přidělování událostí nemocnicím jsem ještě nezaregistroval. Při hromadné dopravní nehodě všechny pacienty přijme tedy jen ta nemocnice, která je ten den právě v pořadníku?

  Dále mne udivil názor, že asi kterákoliv služba státu je z principu horší, než provozovaná soukromníkem. Dost dobře si nedovedu představit situaci, kdybych platil poplatky soukromé armádě, policii, platil mýtné na každé části privátní silniční sítě, předplácel hospitalizaci ve vybrané soukromé nemocnici, ukládal část platu na podporu v době po skončení zaměstnání. Na dobu za posledních 70 let samozřejmě nezapomínám, ale stát zde existoval i dávno předtím. Jen v té době nemusel řešit způsoby televizního vysílání, což je technologická záležitost, jen ovládaná politickým zřízením té doby. Když už se zmiňujete o exkrementech, asi jste zapomněl zase Vy, že za ně mohly vítězné mocnosti (USA, Francie a Británie), nebo jejich neschopnost odolat nátlaku ze strany SSSR při dělení svého vlivu v Evropě. Ale i současnost je důsledkem vůle voličů, nebo snad jejich neznalosti, co jimi vybraní politici udělají s fungováním státu.