Hlavní navigace

Názor k článku Televizní vysílání bude personalizované. A reportéry budeme my sami od Filip Jirsák - Stačí, že ve všech případech informovali o vítězství...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 5. 2018 16:26

  Filip Jirsák

  Stačí, že ve všech případech informovali o vítězství strany, která ty volby prohrála ještě v době, kdy už to bylo naprosto jasné.
  To je právě ten problém, že vy se řídíte tím, co je vám „naprosto jasné“, a nenecháte se rozházet fakty. ČT se snaží informovat pravdivě a objektivně, což mimo jiné znamená ověřovat fakta nebo používat fakta z autoritativních zdrojů (např. ČSÚ v případě českých voleb). Což opravdu nějakou dobu trvá. Vy ovšem u toho „bylo to jasné“ zapomínáte na to, že se na to teď díváte zpětně a berete v úvahu jenom ty zdroje, které to trefily. Což je něco úplně jiného, než když to sledujete on-line, máte desítky nejrůznějších zaručených „zdrojů“ a každý říká něco jiného.

  Takže prokázat lhaní je v těchto případech poměrně snadné.
  Pořád tu píšete velmi kategorická tvrzení, ale jejich dokazování nějak vázne. Psal jste o neobjektivitě celého média, dokládáte to ale jediným příkladem, ke kterému jste zatím nebyl schopen doložit nic konkrétního.

  Za bezcenné lživé skřeky to považuje řada voličů.
  Řada voličů si také myslí, že Země je placatá.

  Jsem toho názoru, že referendum by tato média zrušilo
  Referendum by také klidně zrušilo daně, naše členství v EU nebo demokracii.

  mj. proti jejich zavedení brojila i ODS
  Ano, ODS měla vždycky problém rozlišovat, co je pravicová politika, volný trh, a co je džungle. Ovšem moc bych to neuváděl jako pozitivní příklad, ODS se takhle podařilo u mnoha voličů zcela zdiskreditovat pravicovou politiku, a takový Babiš na to přilákal nemalé procento voličů.

  Váš příměr je zcela mimo realitu, protože služby hasičů v Horní Dolní u Aše sice nepoužíváte, ale služby jejich kolegů v místech kde pracujete a kde bydlíte, zcela jistě ano.
  Přímo jsem služby hasičů naštěstí zatím nepotřeboval, ale i tak je pro mne přínosné to, že hasiči existují a že pomáhají ostatním a případně pomůžou mně, až to budu potřebovat. A stejné je to s médii veřejné služby – i pro toho, kdo je vůbec nesleduje, je prospěšné to, že je mohou sledovat ostatní, a že se třeba v budoucnosti bude moci podívat na to, co média veřejné služby vytvořila dnes.

  V případě té veřejnoprávní televize se jedná o službu, která neprospívá nikomu a nikde.
  To, že vy prospěšnost něčeho nechápete, neznamená, že to prospěšné není. Nejste ředitel zeměkoule, aby se všechno posuzovalo jen podle vás.