Hlavní navigace

Názor k článku Televizní vysílání bude personalizované. A reportéry budeme my sami od Filip Jirsák - A.S. Pergill: Musíte se s tím smířit, že...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 5. 2018 14:11

  Filip Jirsák

  A.S. Pergill: Musíte se s tím smířit, že to, že A. S. Pergill tvrdí „vítězil“, neznamená, že to tak je a že z toho mají všechna média udělat titulek dne. Už jsem vám několikrát vysvětloval, že redakční práce má nějaká pravidla jako ověřování informací a jejich přebírání z autoritativních zdroj. Takže můžete stokrát opakovat, že v Horní Lhotě zvítězil Losna, a přesto budou média čekat na oficiální údaje od volební komise. Navíc ta vaše konstrukce, že čekáním na oficiální výsledky se někomu straní, to už je úplně nepochopitelný nesmysl.

  Že někteří volitelé volí jinak je normální, takový je holt princip prezidentských voleb v USA. Vy jste ovšem psal o podplácení, což je něco úplně jiného. A opět jsme u toho, že vůbec nerozlišujete mezi fakty a vlastními výmysly, tudíž jakékoli hodnocení zpravodajství z vaší strany nemá žádný význam.

  Média veřejné služby jsou záměrně odstíněna od politické moci. Mohlo by to být lepší, ale to, co navrhujete vy, by situaci akorát mnohem víc zhoršilo.

  Komunistické televize se nedovolávám, to je jen vaše demagogie. Ano, média veřejné služby nejsou nutná. Ale státní média mají větší nevýhody, které jste sám popsal, a soukromá média sama od sebe veřejnou službu dělat nebudou. A třeba to oddělení od ekonomické a politické moci je největší u médií veřejné služby, žádným jiným způsobem takové nezávislosti nedosáhnete.

  O tom, že by nikdo jiný nemohl dělat to, co dělají média veřejné služby, nikdy nebyla řeč. Otázkou ale není, zda by to nemohl dělat někdo jiný, i když hůře – otázkou je, zda by to někdo jiný mohl dělat lépe. A na tuhle otázku těžko může odpovědět někdo, kdo si plete televizi veřejné služby se státní televizí.