Hlavní navigace

Názor k článku Televizní vysílání bude personalizované. A reportéry budeme my sami od A.S. Pergill - Čistě obecně: Pokud nechápete rozdíl mezi "Mažňák určitě...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 5. 2018 14:42

  A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.med.muni.cz

  Čistě obecně: Pokud nechápete rozdíl mezi "Mažňák určitě vyhraje" a "Za Losnu se postavily Modré ulice, což Mažňákovi silně snížilo naději na vítězství", případně "Mažňák vyhrává" a "Losna získal již teď většinu možných hlasů", tak jevíte určitou alternativnost kvality myšlení. Dost jste mi nahrál na smeč, protože ten systém voleb ve Foglarových (a taky Velínského) Stínadlech byl trochu podobný tomu US.

  Nešlo o čekání na definitivní výsledky, ale o zjevně nepravdivé blábolení o vítězství Clintonové, která už byla v době tohoto zpravodajství fakticky poražena. Zcela jednoznačně se zde také nadržovalo jedné straně.
  Podplácet se nemusí jen penězi (viz klasika "Jáchyme, hoď ho do stroje").

  Problém je, že to odstínění prostě nefunguje. Ty peníze se pasírují přes vládu a jen intelektuálně alternativní jedinec si může myslet, že je to něco principiálně jiného, než kdyby se to platilo cestou daní.
  A hlásná trouba vlády, tvářící se jako objektivní zpravodajství, je navíc horší než hlásná trouba vlády veřejně přiznaná.

  Odpověď je, že na všechny věci, které jste uvedl coby sféry činnosti veřejnoprávní televize tato instituce prostě potřebná není.

  MMCH. Na "veřejnoprávní" ČT daleko více vadí to, s jakou arogancí jsou poplatky vymáhány, včetně idiocií typu "kolik přijímačů máš, tolikrát musíš zaplatit" (máš-li třeba dva byty). Jsem toho názoru, že nějaká forma daňových asignací by nadělala podstatně méně zlé krve. Nicméně placení nějaké malé částky přímo z daní na ony opravdu potřebné úkony považuji za nejjednodušší a nejpřímější řešení (s tím, že na zbytek svých aktivit by si musela ČT vydělat, je-li toho schopna).