Hlavní navigace

Názor k článku Televizní vysílání bude personalizované. A reportéry budeme my sami od Filip Jirsák - Rozdíly popisujete sice hezky, ale nejsou to ty...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 5. 2018 15:50

  Filip Jirsák

  Rozdíly popisujete sice hezky, ale nejsou to ty podstatné rozdíly, o kterých se tu bavíme. Bavíme se tu o rozdílu, jestli „Losna vyhrál“ tvrdí volební komise, nebo jestli to tvrdí Máňa, která uklízí ve škole, a tam byla taky volební místnost, tak to musí vědět. Fakticky poražen je ve volbách někdo teprve tehdy, když to vyhlásí volební komise. Do té doby je to jen odhad, i když pokud vychází z dat volební komise, měl by být shodný se závěrem volební komise. Ale je vidět, že vůbec nedokážete rozlišovat důvěryhodnost různých zdrojů a pořád dávíte na stejnou úroveň tvrzení bůhvíkoho a volební komise.

  Zcela jednoznačně se zde také nadržovalo jedné straně.
  To budu věřit zrovna člověku, který nerozlišuje zdroje a vymýšlí si.

  Podplácet se nemusí jen penězi
  Což nic nemění na tom, že když někoho obviňujete s podplácení, chtělo by to mít v ruce alespoň náznak důkazu. Pro jistotu rovnou předesílám, že to, že někdo volil jinak, než byste chtěl vy, není důkaz podplácení.

  To odstínění nefunguje ideálně, ale aspoň nějak funguje. Peníze se přes vládu nepasírují, vláda s tím nemá nic společného. Kdyby se to platilo cestou daní, bude vláda každý rok navrhovat, kolik dá médiím veřejné služby z rozpočtu a každý rok by to schvaloval parlament. Závislost médií veřejné služby na politicích by se tím zvýšila řádově. Je vtipné, když někdo kritizuje média veřejné služby za to, že jsou závislá na politicích, a vzápětí navrhne změnu, která by tu závislost zestonásobila.

  Odpověď je, že na všechny věci, které jste uvedl coby sféry činnosti veřejnoprávní televize tato instituce prostě potřebná není. 
  Na podporu tohohle tvrzení ještě napíšete nějaké argumenty, nebo jediné, čím to chcete obhajovat, je „prostě“?

  ČT ty poplatky musí vymáhat, jinak by její představitelé nejednali s péčí řádného hospodáře. Že se platí za domácnost je věcí zákona, ČT s tím nemůže nic dělat, nanejvýš lobovat u poslanců. Bylo by sice fajn, kdyby se televizní a rozhlasové poplatky podstatně zvýšily, aby média měla větší nezávislost a mohla fungovat lépe, pak by bylo možné i se vzdát plateb za více přijímačů ve firmách apod. Jenže je nereálné, že by tohle prošlo. No a že by ČT lobovala za faktické snížení příjmů, když nejsou poplatky zvyšovány ani o inflaci, to fakt čekat nemůžete.