Hlavní navigace

Názor k článku Televizní vysílání bude personalizované. A reportéry budeme my sami od A.S. Pergill - Zdrojem dílčích údajů nebyla nějaká "Máňa", ale volební...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 5. 2018 16:37

  A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.med.muni.cz

  Zdrojem dílčích údajů nebyla nějaká "Máňa", ale volební komise jednotlivých států USA. Úloha centrální volební komise je jednoduchá: Spočítat počty volitelů za státy, kde vyhrál jeden kandidát a kde druhý. Vzhledem k tomu, že pracuje s obecně známými daty, může její činnost stínovat (a na kvalitativně identické úrovni) i mírně vycvičená opice. Jen reportérům veřejnoprávní televize v ČR to nějak nešlo.

  Vzhledem k tomu, že stížností na to bylo větší množství, je to objektivní informace.

  Dotyční byli prostě "za geroje" a to se jim zcela jistě nějak vrátilo.

  Existují takové věci, jako jsou mandatorní výdaje, o nichž vláda co do výše nerozhoduje (jen jim musí přizpůsobit rozpočet).

  Sám jste byl schopen popsat výlučně věci, které ČT dělala už v době, kdy ještě dávno "veřejnoprávní" nebyla. Nepopsal jste jedinou aktivitu, která by ji odlišovala v činnosti od komunistické ČST.

  Problém separátních poplatků je (mimo jiné) v tom, že občané za separátní platby zaplatí nehorázné převodní poplatky (podle typu platby od 10 do 33 Kč k tem 135, co se měsíčně platí), zatímco pokud by šly peníze na ČT přímo z daní, bylo by to podstatně levnější. I tohle je drzost a nehoráznost, padající na hlavu ČT.