Hlavní navigace

Názor k článku Televizní vysílání bude personalizované. A reportéry budeme my sami od Filip Jirsák - Zdrojem dílčích údajů nebyla nějaká "Máňa", ale volební...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 5. 2018 17:03

  Filip Jirsák

  Zdrojem dílčích údajů nebyla nějaká "Máňa", ale volební komise jednotlivých států USA.
  Věřím vám, že si to myslíte, ale vzhledem k ostatním vašim komentářům si myslím, že ve skutečnosti zdrojem vašich informací byla „nějaká Máňa“.

  Vzhledem k tomu, že stížností na to bylo větší množství, je to objektivní informace.
  To je dobrý vtip :-)

  Existují takové věci, jako jsou mandatorní výdaje, o nichž vláda co do výše nerozhoduje (jen jim musí přizpůsobit rozpočet).
  I mandatorní výdaje musí vláda do rozpočtu dát. A když je tam nedá, tak tam nebudou a příslušné peníze se nevyplatí. Vy jste nikdy neslyšel o případu, kdy úřad něco musel podle zákona udělat, ale neudělal to? Navíc mandatorní výdaje jsou jenom takové, které tak někdo označí – a když Parlament odhlasuje, že stát přestane vyplácet důchody, mandatorní výdaje na důchody rázem zmizí. myslíte si, že k médiím veřejné služby by se politici chovali korektně, že by nikdy nikoho nenapadlo jim vyhrožovat snížením rozpočtu? Vždyť to politici dělají i dnes, a to mají slabší nástroje, než kdyby měli v rukou přímo rozpočet médií veřejné služby.

  ČST vysílala pravdivé zpravodajství? Natáčela kulturní pořady a základě jejich kvality, bez ohledu na to, že jejich protagonisté byli pro komunistický režim nepohodlní? Tak to asi v archivu máme natočený třeba záznam Kytice ze Semaforu.

  Když už si vymýšlíte problémy, nechtěl byste vymyslet alespoň něco méně hloupého? Já žádné nehorázné převodní poplatky neplatím, neplatím totiž žádné převodní poplatky. Rozhlas si jednou za rok poplatek strhne inkasem z účtu, ČT se pošle poplatek jednou ročně pomocí trvalého příkazu (nebo je to možná opačně). Ani za jedno poplatky neplatím. Za to, že vám banka účtuje 33 Kč za jeden příkaz k úhradě, fakt ČT nemůže, stejně jako nemůže za to, že to posíláte každý měsíc extra, místo toho, abyste to zaplatil jednou ročně.