Hlavní navigace

Názor k článku Televizní vysílání bude personalizované. A reportéry budeme my sami od Filip Jirsák - Je poněkud zvláštní, že v každém vašem komentáři...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 5. 2018 9:15

  Filip Jirsák

  Je poněkud zvláštní, že v každém vašem komentáři je zdroj vašich informací jiný. I pokud by byla pravda, že byly k dispozici věrohodné informace, to, že je ČT nepoužila, znamená nanejvýš to, že o něčem informovali se zbytečným zpožděním – ale nijak to nesouvisí s objektivitou. Že si stěžovali jednotliví členové RRTV také nic nedokazuje.

  Vaše představa, že existují nějaké vládní výdaje nezávislé na rozpočtu, neodpovídá realitě. Mandatorní výdaje jsou normální součástí státního rozpočtu, a když nějaký mandatorní výdaj vláda do rozpočtu nezařadí a parlament takový rozpočet schválí, tak na ten výdaj v rozpočtu peníze prostě nebudou, a můžete se stokrát ohánět tím, že je to mandatorní výdaj.

  Myslím, že nejste ta správná osoba, která by dokázala posoudit objektivnost nějakého zpravodajství. Dnešní zpravodajské záznamy, dokumenty nebo třeba záznamy inscenací nenatáčí komunistická ČST. A z toho období před 40 nebo 60 lety některé podstatné věci nejsou, nebo jsou zmanipulované – takže ta komunistická ČST to evidentně nedělala dobře (z dnešního pohledu). Je to jeden střípek do mozaiky, že státní televize –jak byste vy chtěl – opravdu není nejlepší řešení toho, co chceme od médií veřejné služby.

  Poplatek se platí měsíčně, ale nikdo vám nebrání zaplatit ho třeba na rok dopředu. Když zadáváte platby na webu české televize, je tam přímo výběr, zda chcete platit měsíčně, čtvrtletně, pololetně nebo ročně. Že používáte nějakou službu České pošty je váš problém, ne problém ČT. Je převod z účtu zadarmo mám a nabízí ho dnes spousta bank. Platba platební kartou je pro vás také zadarmo (platíte 135 Kč). Za to, že jste se rozhodl používat nějaký drahý způsob úhrady, opravdu nemůže ČT. Ano, hledat nejdražší způsob platby je opravdu možné, myslím, že se ještě držíte při zemi – zkuste to platit z nějaké zahraniční banky, to bude ještě dražší. Akorát nějak nechápu smysl takového počínání, když ty platby můžete mít bez poplatků.