Hlavní navigace

Názor k článku Terestrický set-top-box je na ústupu ve prospěch satelitu od Horal - Myslím, že nešlo o to Vás naštvat. Vy...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 10. 2009 10:18

    Horal (neregistrovaný) ---.median.cz
    Myslím, že nešlo o to Vás naštvat. Vy ale uvádíte svůj regionální pohled na věc, Moraváci by jistě byli v tomto ohledu ještě více nakloněni satelitu, každopádně pokrytí DVB-T signálem je opravdu různé a tomu odpovídají i preference diváků. Masový zájem o širší programovou nabídku (nad rámec toho, co je v DVB-T) je podle mého názoru chiméra a záležitost několika tisíc nadšenců, ale masy opravdu reálně řeší jenom co nejdostupnější možnost sledování pozemně dostupných českých programů. Cest, jak toho dosáhnout, je pro většinu českých diváků (a toto procento s pokrytím stále roste) několik a můžou si vybrat. Kde je špatný pozemní příjem (nebo třeba nejsou všechny multiplexy, jako je tomu zřejmě u Vás), tam samozřejmě nastupují další možnosti než implicitní DVB-T.

    Chtěl bych ještě reagovat na ten titulek. S tím bych asi i souhlasil, ale ten článek je bohužel nikoli o postupném poklesu zájmu o samostatné základní STB (DVB-T přijímače bez dalších funkcí), nýbrž o poklesu zájmu o příjem DVB-T. Tak to ale opravdu není. Lidé si s pořízením každé nové televize pořizují zároveň i DVB-T tuner, což je logickým základem pro to, DVB-T příjem alespoň vyzkoušet, takže je tomu přesně naopak. Čím více nových TV, tím víc diváků DVB-T. Že pak už nepotřebují externí set-top-box je jasné.

    PR bych to přímo nenazval, ale je to rozhodně hodně subjektivní a menšinový pohled na věc. Věci, které považujete za fakta, fakty podle mě nejsou. Jen to tak vidíte, nebo chcete vidět.