Hlavní navigace

Názor k článku Terestrický set-top-box je na ústupu ve prospěch satelitu od Pamětník - Asi nemáte vlastní zkušenost s provozováním notebooku. Běžný...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 10. 2009 14:26

    Pamětník
    Asi nemáte vlastní zkušenost s provozováním notebooku. Běžný NB má samozřejmě nabíjecí automatiku, kdy při zapnutém NB je jeho baterie dobíjena jen v případě poklesu jejího napětí. Můj NB např. hlásí, že baterie je nabita na 95% a proto se nedobíjí. Až při dalším poklesu se zapne dobíjení, až do hodnoty 100%. Uživatel proto nemusí sledovat provoz NB, přemýšlet o tom, zda má mít spuštěný NB jen ze sítě, zda je baterie dostatečně nabitá a nehrozí ani to, že při jeho uživatelském omylu si vypne NB uprostřed provozu natvrdo přepínačem. Tento způsob ovládání nesvědčí ani NB, ani SW a datům v něm provozovaných. U těchto technologií inteligentní automatika bohatě nahrazuje inteligenci uživatele.
    Pokud ale budete provozovat svůj NB výhradně stacionárně, nemusíte se o jeho baterii vůbec starat. Kdy tedy byste použil přepínač pro změnu režimu napájení? Měl byste zaručeno, že vlivem sebevybíjení by nebyla po čase tato baterie vybitá a v případě potřeby nepoužitelná?