Hlavní navigace

Názor k článku Terestrický set-top-box je na ústupu ve prospěch satelitu od Trident - Pokud si kupujete notebooky pochybných značek jako MSI,UMAX,Acer...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 10. 2009 21:52

  Trident
  Pokud si kupujete notebooky pochybných značek jako MSI,UMAX,Acer a jiní jakoby výrobci notebooků tak lze hovořit o pravdě.
  Pořádně vyrobené notebooky však mají alespoň hořčíkovou kostru na kterou je board přimontován. A koukal jsem že například IBM/Lenova se stále po převzetí číňany staví víceméně na modulární bázi, takže není při sebemenší závadě většinou třeba vyhazovat celý board. Servisní manuály možno stáhnout. Žádné reverzní šrouby a zrádná kurvítka. Měnil jsem takhle CPU a desku s grafikou. Bez problémů.
  Mimochodem mám tu starý 770ZX z dob mých studií a po repasi článků baterie(výměna původních sony za sanyo) stálé sviští.
  Delly jsou taky dobrá značka, ale krapet drahé. Nicméně jako jedny z mála mají pořád RS232.

  Pro kosmická zařízení se používá jiná kategorie baterií. Pro dlouhodobou životnost se používají radioizotopové zdroje(v podstatě minireaktor s termočlánkem) a dále kvůli poškozování solářních panelů nabitými částicemi se tyto také předdimenzová