Hlavní navigace

Názor k článku Terestrický set-top-box je na ústupu ve prospěch satelitu od Pamětník - Takhle, jak je to napsáno, je DVB-S vlastně...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 10. 2009 18:29

    Pamětník
    Takhle, jak je to napsáno, je DVB-S vlastně brnkačka. Ale podle mne jen do okamžiku, kdy ten nejlevnější komplet nedovolí naladit něco žádaného z jiné pozice, když vznikne potřeba dodávat signál do dalšího televizoru, když se zachce i nadále nezávisle nahrávat na své video, když u souseda někdo vidí stanici, na kterou nemá technologii, třeba HDTV, nebo placenou zahraniční stanici v EMU. Nevystřízlivý potom takový divák z pocitu, že za pár tisícovek si nadobro a komplexně vyřešil pomocí satelitu všechny své představy, potřeby a přání? Nevyčítám nikomu, že zvolil tuto cestu, ale zvládne jí alespoň standardní divák analogu? Kterému dosud nějak analog fungoval a jeho technologie za ta léta už zvládal. Dokáže si začátečník přidat novou stanici do svého menu? Podle informací od pana Rácze je to pro mnohé problém. Že by to bylo v jiných lokalitách o mnoho lepší, o tom silně pochybuji.
    Proto to konstatování a u některých jásání, o triumfálním vítězství satelitu nad DVB-T, mi připadá poněkud zaslepené. Musím ale uznat, že se tu už neobjevují ty nadšené výkřiky nad možností příjmu stovek, ba i tisíců stanic z kosmu. Kromě možnosti, to ale téměř žádný pozitivní efekt nepřináší. Večer má jen pár hodin a nelze sledovat všechno, dokonce někdy ani stejně není z čeho si vybrat. Ano, v DVB-T je ten výběr ještě podstatně menší, ale je to jen postupný krok k nezbytné modernizaci teresteriálu a kromě kvality a zvýšení počtu přijímaných stanic, si ani žádné vyšší cíle neklade. To, co domácí TV stanice nabídnou svým divákům v Česku, se tím nestává ani programově kvalitnějším, ani přehnaně pestřejším. A za to ostatní, nadstandardní, si musí a bude muset divák patřičně připlatit.