Hlavní navigace

Názor k článku Test: Odpovídá státní správa na emaily? od monduha - ad A: značná část úředníků, nebála bych se...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 18. 12. 2004 20:59

  monduha (neregistrovaný)
  ad A: značná část úředníků, nebála bych se říct, že 90 %, mail používat umí, protože je v současné době je mailová komunikace mezi úřady nezbytná. Zbývajících deset procent budou uklízečky, topiči a ochranka.

  ad B): mail se může snadno ztratit, to je pravda, ono těžko mail zaeviduješ pod nějakým číslem jednacím a stačí neopatrné kliknutí úřednice v podatelně a takový mail je v tahu. Proto pokud tazateli doopravdy záleží na zodpovězení dotazu, měl by si tento poslat i písemně, jelikož na písemný dotaz je jakýkoliv ministerský úředník ze zákona povinen do 30dnů odpovědět. Uznávám, není to příliš operativní, ale zase pak máš v ruce papír a můžeš se jím ohánět. Mail bych používala jen v případě, že se nejedná o životně důležitý dotaz.

  ad C): souhlas, pokud mail neposíláš konkrétnímu člověku na konkrétní mailovou adresu, přijde pravděpodobně do podatelny nebo na jiné místo k tomu určené a je fakt, že se odtamtud občas nedostane k člověku, ke kterému by se měl dostat ... proč, to je ve hvězdách a věř mi, že samotným úředníkům to dost často vadí.

  ad draze placení flákači: to se mi opravdu "líbí", jak všechno umíš fundovaně zhodnotit. Jistě máš v malíčku platové tabulky státních zaměstnanců ... ministerští úředníci mají totiž stejné platové tabulky jako učitelé a zdravotníci.. ti jsou ale taky s platy za vodou, že, to je všeobecně známé. Chytráku.