Hlavní navigace

Názor k článku Tomáš Havryluk (Alza.cz): Bitcoin může globálně změnit svět, je důležité být při tom od Tomáš Marný - BTC hlavně navzdory názvu nesplňuje definici peněz a...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 11. 2018 10:13

    Tomáš Marný (neregistrovaný) 194.228.76.---

    BTC hlavně navzdory názvu nesplňuje definici peněz a už vůbec ne měny. Principiálně se v ničem neliší od jiných finančních derivátů, třeba futures na počasí. Celé to bylo zacíleno na subkulturu geeků, kteří o finančních trzích vědí prd a propadli dojmu, že právě objevili nějakou Ameriku. V očích finančníků jsou geekové zajímavá skupina lidí, která vydělává hromady peněz a neví co s nimi - tak proč je o ně nepumpnout.
    Tahle skupina lidí je vůbec legrační - naučili se (jakš takš) Javu a propadli dojmu, že vědí, jak funguje svět a nic je nemůže zaskočit. Ale oni jsou mimo IT totálně nepoužitelní úplně ve všem, včetně mezilidských vztahů, zařizování hypotéky, shánění instalatéra, sjednávání nájemní/kupní smlouvy na byt/auto, smontování kusu nábytku, nákupu oblečení... Ale jsou přesvědčeni, že to ostatní jsou ti špatní a hloupí. Ani online burzy těch BTC si nejsou schopni sami udělat, přestože online burzy finančních trhů už hezkou řadu let fungují, nic se z nich neztrácí a programují je (asi) ti samí lidé.

    Kdepak - fakt, že někdo vážně vysloví, že BTC (v současné podobě) může změnit svět a nabádat k jeho každodennímu používání dokládá, že je a) podvodník, který vám chce prodat suchou vodu, b) je úplně mimo.