Hlavní navigace

Názor k článku Tomáš Matějček (Megapixel.cz): Proti velkým hráčům uspějete, když umíte dát zákazníkům servis od David Slížek - Dobrý den, samozřejmě je to lenost, co jiného?...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 9. 2018 17:05

  David Slížek

  Dobrý den, samozřejmě je to lenost, co jiného? :) K natočení videorozhovoru přece potřebujete jen dvě kamery/fotoaparáty, několik světel, kameramana a redaktora, pár desítek minut na přípravu, další desítky na samotné natáčení, pár hodin na střih a postprodukci záznamu... to se s šílenou námahou při přepisování rozhovoru do textu nedá srovnat :)

  Produkce videorozhovoru je logicky o dost náročnější, než vydání psaného interview. Video ale oproti textu nabízí také možnost poslechout si intonaci, podívat se na reakce hosta, na jeho vystupování atd. - prostě obsahuje i informace, které do psaného textu dostanete jen složitě. To je jeden z důvodů, proč se s videem snažíme na Lupě experimentovat.

  Za uplynulé cca čtyři měsíce jsme publikovali deset videorozhovorů, v průměru nasbíraly zajímavé stovky zhlédnutí, velmi slušné procento dosledování do konce. Řekl bych, že to je docela dobrý doklad toho, že řadu čtenářů video zajímá.

  Pokud mezi ně nepatříte, můžete si videorozhovory pustit například jako audio - odkaz na stažení zvuku nebo odebírání podcastu najdete u každého z nich.