Hlavní navigace

Názor k článku Tomáš Matějček (Megapixel.cz): Proti velkým hráčům uspějete, když umíte dát zákazníkům servis od Michal Kubeček - Když bude rozhovor (pro mne) opravdu zajímavý, tak...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 25. 9. 2018 8:00

    Michal Kubeček

    Když bude rozhovor (pro mne) opravdu zajímavý, tak u něj tu půlhodinu klidně strávím, jenže takových je zatraceně málo. Mnohem častější je varianta, že si nejdřív budu chtít rozhovor zběžně prolétnout, abych poznal, jestli si ho budu chtít přečíst pořádně. Nebo mne budou zajímat jen konkrétní témata, takže u většiny otázek rovnou přeskočím odpověď. Oboje jde velmi snadno v psané formě, ale s videem jen velmi obtížně.

    Nechci být paranoidní, ale občas mám pocit, že tohle je důvod, proč jsou videorozhovory čím dál rozšířenější. Když už jsme si s tím dali tu práci, tak ať si to hezky pustí celé, jak to leží a běží, žádné náhledy, žádné vybírání. Pokud možno ještě zamezit (no, řekněme zkomplikovat) stáhnutí, ať i nějaké přeskakování nebo vracení je co nejsložitější. Jenže ono je to kontraproduktivní, protože je pořád ještě možné na tu hru nepřistoupit a rozhovor v nepraktickém formátu prostě ignorovat. Pan Slížek se chlubí stovkami zhlédnutí (ohledně dokoukání až do konce už dost mlží), ale je si opravdu jistý, že je to víc lidí, než kolik by si rozhovor přečetlo v psané podobě? Já tedy ne.