Hlavní navigace

Názor k článku Útoky jménem Anonymous: Jak se rodí hackeři? od BOINC? - Doufal jsem špatně ač vědom si existence projektů...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 10. 2. 2012 18:10

  BOINC? (neregistrovaný) ---.206.broadband9.iol.cz

  Doufal jsem špatně ač vědom si existence projektů jako AndrOINC - prolomení 1024-bit RSA klíče pro spuštění vlastního jádra na Motorola milestone, distrubuované generování rainbowtables až po prolamování zachycených zpráv německých ponorek - @Enigma.
  Každý z těchto projektů lze brát zcela jinak, nejrozporuplnějším bude asi první u posledního se mnoho odpůrců nenajde :) Tedy nyní budu psát už "použití", použití BOINC pro účely třeba Anonymous je pro mne jako dlouholetého počtáře mrzuté, ( ne každou akci Anonymních podporuji, Střílet LOICem po shlédnutí youtube, no nevim co je to za hacking či aktivismus a koho? ) proto ta podrážděná reakce.

  Vyčetl jsem, že BOINC je šířen jako GNU LGPL? Tak jsem se pokusil přelouskat český překlad ale nevyplynulo mi zda oproti licenci svobodného soft. nevyplývá nějaké omezení od tvůrců dané aplikace kteří ji pod GNU LGPL uvolnily? ( ony knihovny druhé strany, nešířené pod GNU GPL, snad nepletu pojmy :) Aplikace je tedy ( od jiné strany ) možno spustit legálně bez nutnosti uvědomění tvůrců nebo alespoň není možno případné počínání označit na nechtěné, není v rozporu s licencí?

  Dále se optám jakou aplikaci jste spouštěl, je dostupná ( mohu ji sám nalézt ? ) a jaké bylo její zaměření či účel?

  Poslední dotaz směřuje k využití BOINC jako nástroje na DoSS nebo hacking, jaké možnosti navíc nabízí BOINC oproti, třeba nyní můžeme vzít v úvahu pro porovnání LOIC? ( lze ho snadno upravit jako skrytý program který nebude antivir hlásit jako škodlivý kód? má už v základu vše připraveno pro využití výpočetního výkonu ( třeba GPGPU? ) ať vědomé nebo nevědomé . .. .

  ( patřím k těm kteří sice tuší co počítají, ale to co je v kódu, tomu opravdu nerozumím, spoléhám defacto na logo nějaké university a otevřenost pro jiné kteří kód studovat budou a tak doufám v odhalení nějaké levárny, asi tak )

  Děkuji za odpověď.