Hlavní navigace

Názor k článku V Číně nasazují rozšíření Velkého bratra. „Sociální kredit“ má rozhodovat o občanech od OB - Používáte poněkud zavádějící argumenty. >> že v Číně chtějí...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 18. 4. 2018 11:03

  OB (neregistrovaný) 77.48.30.---

  Používáte poněkud zavádějící argumenty.

  >> že v Číně chtějí do 4 let zavést stanovený počet kamer sledující veřejný prostor. Nu, přepočteno na obyvatele, těch kamer chtějí mít 1/4 co mají v přepočteno na obyvatele v Britanistánu už dnes

  Nechápu smysl přepočítávání kamer na obyvatele - přijde mi to naprosto zavádějící. Jako smysluplná metrika se mi jeví pokrytí veřejného prostoru - z toho pak plyne vaše šance, že vás kamera ne/zachytí (jinými slovy, jak důsledně je možné vás jenom pomocí kamer sledovat). Přepočet na obyvatele to naopak naprosto rozmlží - v Číně je mnohem vyšší hustota zalidnění, takže i když v přepočtu na obyvatele může Čína vyjít lépe, v možnostech sledování na tom pořád může být mnohem hůř (hůř z hlediska sledovaného občana).
  Další věc, která s tím významně souvisí, je legislativa upravující to, co se se záznamy děje (a její dodržování, a možnost kontrolovat její dodržování) - tzn. jak se záznamy z kamer zpracovávají, jak dlouho se uchovávají atd. Je rozdíl, jestli stát může prohledat data z kamer za poslední tři roky a podle toho zjistit, s kým se stýkáte (a těm lidem dát důrazně najevo, že stýkat se s vámi je nežádoucí) - anebo jestli ta data prostě nemá. Třeba v Británii je velmi pravděpodobně většina kamer soukromá => stát nemá možnost data z těch kamer běžně zpracovávat (dostane se k nim, až když je potřebuje k vyšetření nějaké konkrétní události).

  >> v Britanistánu ... vás bez dobrého hodnocení a doporučení nevezmou ani jako zahradníka. Stejné platí pro lepší školy.

  Pomíjíte zásadní rozdíl v tom, že to doporučení v Británii není ani na základě státního hodnocení, ani státem nařízené. Než si objednám řemeslníka, taky si na něj zjistím reference, jak kvalitní práci odvádí - to je přirozené a není na tom nic špatného. Špatné by bylo, kdyby kvalitu práce řemeslníka známkoval stát - a pak třeba těm, kteří si dovolí přecházet na červenou nebo kritizovat vládu, zakazoval řemeslo dělat (přestože práci odvádějí kvalitní) - tím by totiž stát mě jako spotřebitele poškozoval.

  Co se týče Tchajwanu, nemám přehled o tamním dění - ale na základě předchozích manipulací Vám prostě nevěřím. Jinými slovy: považuji za pravděpodobné, že jste se v tomto tématu také dopustil nějaké manipulace.