Hlavní navigace

Názory k článku Veřejnoprávní rozhlas bude sdílet problematiku digitalizace s celým světem

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 2. 2015 12:56

  bez přezdívky

  do všeho se hrneme horkou hlavou a jehlou ale nemáme zákonné pravidla... proto se jede převážně pokusně v L pásmu (dvou pásmových je hodně málo) a to které musely opustit televize až na vyjímky jsou zas též jen testovacípokusy tj. III pásmo čeká prázdnotou a nejistotou co se bude dít?... Přijímačů v kamenných obchodech je jak šafránu a jsou mizerně vybavený i ty co si objednáte přes net mají nepochopitelně malé množství předvoleb oproti tomu čím se digitalizace vyznačuje tj. mnoha desítek... možná v době přes hraničních přesahů pokud se nebudou rušit až stovek stanic... Navíc Němci teď ač se snaží projekt DAB/+ znovu oprášit rozhejbáním (vypínáním vysílačů na menší počet a přelaďování) tak lidi se do toho předraženého projektu jak se plánovalo masově u nich i jinde ve světě nehrnou protože jim stačí současné VKV ač je přeplněné a u nás se těmi pokusy šetří na kvalitě zvuku kompresními daty... Ach jo...

 • 25. 2. 2015 13:37

  K-A-R-L-O-S

  Ano čeká se na velký zákon o Českým rozhlasu a pak oblíbené stanice jsou na FM a v T-DAB nejsou! Ať se to líbí nebo ne tak komerční rádia mají své posluchače a tšch není málo! a pokud tito rádia nepřejdou také na T-DAB tak to bude okrajová záležitost ostatně nejprve by měl hrát T-DAB Český rozhlas veřejnoprávní rádio a pak komerční rádia,které budou táhnout masivně protože At se to líbí nebo ne mají masu posluchačů.

 • 26. 2. 2015 11:45

  bez přezdívky

  "Český rozhlas chce být v České republice přirozeným lídrem digitálního rozhlasu"
  Zde se dostáváme do sporu o výklad slova "přirozený". Přirozené je to, co se prosadí bez různých forem umělé podpory. To je zjevně v protikladu se zavedením "veřejnoprávní" instituce, i se způsobem, jakým je zaváděn digitální rozhlas. DAB je ekonomicky jeden velký nesmysl a propadák. Pořád se čeká na to, že státní rozhlasy do toho nasypou peníze vybrané od lidí nejčastěji formou majetkové daně, tedy koncesionářského poplatku. Ale adresně, přímo na DAB, nikdo peníze nedá, protože je to černá díra. Proto bych byl s použitím slova "přirozený" dost opatrný.